اخبار

اطلاعاتی ثبت نشده است

نخستین فاز کارخانه سیمان قیروکارزین افتتاح می‌شود

تاریخ ثبت:1391/11/11

ساعت:10.7.4

به گزارش خبرگزاری فارس از قیروکارزین، نادر فریدونی در مراسم بازدید از کارخانه سیمان سپهر قیروکارزین اظهار داشت: باید آمادگی لازم در تمام زمینه‌های روانی، فیزیکی و اقتصادی برای مقابله با دشمنان وجود داشته باشد.
وی افزود: ایران ما که روزی کشوری عقب‌مانده به شمار می‌رفت امروز به عنوان کشوری پیشرو و گاهی برتر در برخی زمینه‌ها خود را در عرصه جهانی مطرح کرده و دشمنان را به وحشت انداخته است.
فریدونی با بیان اینکه ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران ادعایی بی‌اساس و تنها بهانه دشمنان برای فشار بر کشور است خاطرنشان کرد: امروز استکبار که به بسیاری از کشورها برای ساخت تاسیسات هسته‌ای مجوز می‌دهد با هدف ایجاد خلل در مسیر پیشرفت‌های ایران اسلامی و جلوگیری از رشد و استقلال مشکلات بسیاری را به وجود آورده تا به اقتصاد کشور ضربه بزند.
نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس اضافه کرد: امروز که دشمنان با تحریم نفتی و ایجاد مشکل در مبادلات ارزی قصد دارند کشور را با چالش روبه‌رو کنند باید به سمت تولید و اقتصاد غیرنفتی پیش برویم که بستن بودجه سال آینده با داشتن کمترین سهم از درآمدهای نفتی نخستین گام در راستای تحقق این امر است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه باید از استعدادهای خدادادی و منابع کشور برای تولید و توسعه اقتصادی به طور مطلوب استفاده کرد ابراز داشت: باید با رونق بخشیدن به روند تولید در صنعت و کشاورزی و صنایع تبدیلی مربوط به آن با جذب سرمایه‌گذاران و ورود آنان به تولید ضمن ایجاد زمینه‌های اشتغال و مبارزه با بیکاری اقتصاد کشور را رشد دهیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: قیروکارزین از نظر جغرافیایی و منابع طبیعی خدادادی از جمله نفت و گاز، سد بزرگ سلمان فارسی با منابع آبی از جمله شهرستان‌های پرظرفیت برای حضور سرمایه‌گذاران است که مسئولان باید موانع و مشکلات را از پیش پای سرمایه‌گذار برداشته و زمینه‌های حضور آنان در حوزه‌های مختلف را فراهم آورند.
فریدونی با تقدیر از تلاش‌های مسئولان و نماینده پیشین مردم در مجلس برای راه‌اندازی و احداث کارخانه سیمان سپهر قیروکارزین تصریح کرد: این پروژه عظیم ملی ضمن ایجاد اشتغال و تولید، افتخاری بزرگ برای این شهرستان است که به زودی با حضور مسئولان بلندپایه کشوری افتتاح نخستین فاز آن انجام می‌شود.
وی با بیان این که با پیگیری‌های لازم برای از میان برداشتن مشکلات و تکمیل این پروژه بزرگ تلاش می‌کنیم ادامه داد: از مسئولان استانی و کشوری می‌خواهیم که در حل سریع‌تر مشکلات پروژه سیمان سپهر قیروکارزین ما را کمک و همراهی کرده و همچنین مشکلات مربوط به شرکت حمل و نقل مربوط به این کارخانه هرچه زودتر حل شود.
نماینده مردم قیروکارزین، فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: از تمام سرمایه‌گذران برای حضور در این شهرستان دعوت می‌کنیم و قول همکاری و حمایت در تمام زمینه‌ها را به آنان می‌دهیم.